CASPIAN Meeting۲۰۲۳

Cardiovascular News

چهارمین کنگره بین المللی قلب کاسپین در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

چهارمین کنگره بین‌المللی مداخلات تهاجمی غیرجراحی در بیماری‌های مادرزادی ساختمانی قلب (CASPIAN Meeting ۲۰۲۳) صبح امروز سوم خردادماه با حضور ۸۰۰ استاد برجسته داخلی و خارجی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

این کنگره به همت بنیاد قلب کاسپین و دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با همکاری آستان قدس رضوی و بنیاد جهانی قلب CSI طی روز‌های سوم الی پنجم خرداد در تالار هاشمی نژاد و سالن‌های کنفرانس ساختمان ۶۱۰ بیمارستان امام رضا (ع)، برگزار می‌شود.

دبیر علمی کنگره بین المللی قلب کاسپین گفت: در این کنگره علاوه بر متخصصان و صاحبنظران برجسته کشور، پروفسور هورست سیورت رییس و بنیانگذار بنیاد جهانی CSI، فوق تخصص قلب اطفال، رییس بخش قلب و عروق بیمارستان سنکت کاتارینن فرانکفورت به همراه ۲۲ میهمان خارجی از کشور‌های آمریکا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، لهستان، ترکیه، تایلند، ویتنام، هند و افغانستان نیز حضور دارند.
 
دکتر محمود رضا شبستری با بیان اینکه در این کنگره ۷۰ مقاله پذیرش شده است خاطر نشان کرد: در مدت زمان برگزاری این کنگره ۱۰۰ سخنرانی در محور‌های مختلف همچون بیماری‌های مادرزادی و ساختمانی قلب، اکوکاردیوگرافی جنین، اختلالات ریتم و تصویربرداری و پرستاری، ارائه می‌شود.
 
استاد گروه قلب دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: در مدت زمان برگزاری این کنگره ۱۲ عمل جراحی به صورت زنده انجام می‌شود، ارائه کیس‌های پیچیده، ارائه مقالات به صورت الکترونیکی، همراه با کارگاه‌های جانبی عملی تشریح قلب و ECG توسط مدرسین مجرب از دیگر برنامه‌های این کنگره است. 
 
دکتر شبستری گفت: متخصصین و فوق تخصصین قلب و عروق، فوق تخصص جراحی قلب و عروق، فوق تخصصین نوزادان، فوق تخصصین قلب اطفال، فوق تخصص مراقبت‌های ویژه، فوق تخصص جراحی عروق، متخصصین بیهوشی، متخصصین کودکان، متخصصین رادیولوژی، متخصصین زنان و پرستاری از جمله گروه‌های هدف این کنگره هستند.
 
وی افزود: در این کنگره، همراه با کارگاه‌های جانبی عملی تشریح قلب و ECG توسط مدرسین مجرب با حضور اساتید صاحب نظر سطح اول از کشور‌های مختلف جهان و با مشارکت بیش از ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی، انجمن‌های علمی و مرکز تحقیقات قلب و عروق از داخل و خارج کشور در بیمارستان امام رضا (ع)، برگزار می‌شود.